Усвоен „Законот на Тијана“- ќе заплачете кога ќе прочитате што порача татко и’


Нецела една година од страшниот злочин во кој животот го загуби Тијана Јуриќ, пратениците во Парламентот во Србија го усвоија „Законот на Тијана“.tijana-juric-igor-juric-dragan-duric-ubijena-ubistvo-foto-nebojsa-mandic-1419895867-603648htrhrt

-По долгата борба за помалку од една година направивме огромна работа. За тоа сеуште не сме свесни. Тијана е. Благодарам Србијо. Благодарам Македонија, Босна, Хрватска и сите во Европа и светот, порачал преку Фејсбук, нејзиниот татко, Игор Јуриќ.juric

Јуриќ напишал дека ако некого би издвоил, чиј допринос бил поголем, со сигурност ќе изостави некого.

-Ова е почеток. Сакам сите заедно да укажеме на она што не е добро и да го промениме заедно со државата. Не сакам повеќе закони кои ќе носат име на дете. Не сакам веќе децата скапо да ги плаќаат нашите грешки, грешките на возрасните. Јас се променив, Заскокаш!

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1