Видео: Камперите оставија хаос пред Влада


Булеварот „Илинденска“ пред Владата на РМ е прооден за сообраќај, но камперите на СДСМ зад себе оставија хаос.

4500DSC_0251

Foto – Kurir

Според првичните информации уништено е скоро целото зеленило околу просторот, а уништен е и современиот систем за наводнување- капка по капка и истиот ќе се реконструира во наредниот период.

Проценката на штетата кои ја направиле камперите на СДСМ, е околу 1 милион денари.

Foto - Kurir

Foto – Kurir

Екипите на јавните претпријатија на Град Скопје, извршија метење, перење и чистење на целиот простор, а собраа и околу 30 метри кубни смет од пред Владата. Благодарение на нив, „Илинденска“ повторно е вратена во нормала.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1