Мечка на плажа на Охридското езеро


Летните горештини очигледно ги „избркаа“ и дивите животни од шумите. Барем оние што имаат „избор“ од планина да одат и на капење.

mecka

Фото – Охриднет.ком

Денеска (четврток, 16 јули), околу пладне, на температура од 38 степени, на една напуштена плажа кај стариот автокамп на „Треска“, во близина на струшкото село Радожда, беше забележана млада мечка како се капе во Охридското Езеро

Она што е интересно, мечката воопшто не ги вознемири ретките капачи на плажата. Таа се разладуваше подалеку од капачите, кои всушност му се радуваа оддалеку на необичниот „турист“ на плажата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1