Утре сончево и топло, во четврток дожд и грмежи


Времето денес ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен и јужен правец.

Дневната температура  од 31 до 37 степени. УВ  индексот ќе има вредност 7.

dozd sonce vinozito

Во текот на неделата ќе продолжи периодот на стабилно, суво и топло време.

Зголемена облачност ќе има во среда кон крајот на денот, која во текот на ноќта кон четврток ќе биде проследена со локален краткотраен дожд и појава на грмежи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1