Утре температура до 31 степен


Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност особено на југот и со слаб до умерен јужен ветер.

Foto - flickr.com

Foto – flickr.com

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 25 до 31 степени.

УВ индексот ќе има висока вредност, седум.

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло со мала облачност и со слаб јужен ветер.
Температурата ќе се движи од 7 до 28 степени.

Во следните денови ќе се задржи стабилно, суво топло за овој дел од годината.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1