Ужас: На киднапираното девојче планирале да му ги извадат бубрезите, срцето и црниот дроб


Киднаперите од Франција биле поврзани со криминална група која се занимавала со трговија со органи.

masa-kidnaperiii

До овие шокантни информации дошла француската полиција,водејќи ја истрага околу тројцата нивни државјани, кои во Србија ја киднапирале малата Маша.

Мишел Себастијан, заедно со својата сестра и мајката на неговата сопруга, во Србија се обвинети за киднапирање. Француската полиција случајот го истражувала поопширно, па дошла до сознанија дека тројцата се поврзани со криминална група која се занимава со трговија на органи. Поради тоа не се исклучува можноста детето да било киднапирано токму за таа цел.masa-prenkovic-devojcica-oteta-foto-printskrin-1426286925-625450

За потсетување, француските државјани кои на 13 март ја киднапирале 2-годишната Маша на улицата “Браќа Јерковиќ”.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1