Ужасна несреќа во Хрватска: Тинејџер удрен од струја со јачина од 25.000 волти


На железничка станица во Хрватска се случила ужасна несреќа кога малолетно момче се здобило со повреди на главата и тешки изгореници од струен удар.

Несреќното момче се качил на вагон – цистерна.

Според првите информации, при падот на цистерната го удрила струја со јачина од 25000 волти.

pruga struja

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1