Ченто: Му пукале во автомобилот додека стоел на семафор


Непознат сторител пукал во автомобил кој бил застанат на семафори, додека во него бил 24-годишно момче од Стајковци.

policija-lenta-540x312

На 25.07.2015 година околу 22,10 часот во Скопје на раскрсницата од ул. „Методија Андонов Ченто“ и ул. „Маџари“ додека Б.И.(24) од с. Стајковци со своето возило застанал на семафорите, од страна на непознат сторител кој бил во друго возило биле испукани неколку истрели од огнено оружје при што три проектили завршиле во возилото.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1