Ужасна слика: Малолетничка се дрогира на гробишта во Србија (Видео)


Жителите на новосадската населба Грбавица се огорчени што овој изолиран дел од градот често го користат наркозависници кои тука се дрогираат.

mojglassss

Овие наркозависници се едни од многуте кои ги користат католичките гробишта за да се дрогираат сред бел ден без оглед на тоа што се жителите на околните згради ги гледаат.

Зависничката која е снимена од случаен минувач, по консумирањето наркотици на гробиштата изврши и нужда, а зад себе ги оставиле и искористените шприцеви и игли.

Жителите се револтирани што токму зависниците крадат по становите и подрумите од зградите, а имало случаи кога минувачи биле напаѓани и ограбувани.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1