Вака ќерката на Цеца пее хит на Тоше Проески (ВИДЕО)


Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на српската фолк пејачка Цеца Ражнатовиќ, уште еднаш покажала дека поседува талент за пеење.

Anastasija-Raznatovic-Tose-Proeski-650x433

Откако го испеала хитот на Аца Лукас и Ивана Селаков, таа овојпат ја нумерата „Ја сакам твојата насмевка“ која легендарниот македонски пејач ја извел своевремено со хрватската колешка Антонија Шола.

Видеото погледнете го тука.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1