Вака мораше – Тони пред да ја убие жената на фејс им оставил порака на 3 дечиња


38 годишниот Тони. К. со неколку истрели од огнено оружје ја убил својата сопруга, а потоа се самоубил.

sidnej1Пред трагедијата тој нивните три малолетни дечиња ги однел кај своите родители. Како што пишуваат медиумите тој веќе некое време се соменвал дека жената го изневерува. Откако останале сами дома, пред да го изврши убиството тој на фејсбук им оставил порака на трите малолетни дечиња. Напишал дека така морало да биди и дека тој и мајката на децата, ќе ги гледале децата од небото, пренесува shilomagazine

Трагедијата која се случи во Сиднејската населба Карлтон длабоко ја потресе македонската заедница во Сиднеј и Австралија. Тони ја убил својата сопруга триесет и шест годишната Татијана К., а потоа сам си го одзеде животот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1