Вардар е пред излевање (Видео)


Обилните дождови го кренаа нивото на реката Вардар кое е пред излевање од коритото.

vardar

 

Видеото во продолжение е превземено од Youtube каналот: „Jadi Burek Trojka“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1