Вардар се излеа кај Рашче кај Сарај


Излевањето од реката Вардар го отежна сообраќајот кон село Рашче во Сарај. Полињата се наполнети со вода и нанесена им е штета на земјоделските насади и култури. Жителите велат дека ваква е сликата секоја година, објави Алсат-М телевизија.

Vershime_14_735851419_511620896

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1