ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА: Водата во Штип и Пробиштип не е за пиење


Водата во Штип не е за пиење поради поплавување на бунарите. Забранета за пиење е и водата од водоводот во Пробиштип и околните села кои се снабдуваат од него поради заматеност. 90718_voda-iz-cesme_f

Како што соопшти Центарот за управување со кризи, поради поплавување на бунарите без вода за пиење се селата Лакавица и Балталија, а во општина Карбинци селата Радање, Карбинци, Кучица и Козјак.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1