Ракометарите ќе добијат 60.000 евра ако ја победат Словенија


Ракометната федерација на Македонија им даде и дополнителен мотив на ракометарите.

Награда од 60.000 евра доколку стигнеме во Топ-8 на ова СП во Катар.rakomet makedonija

Потребна е победа на денешниот меч  против Словенија, закажан за 16 часот и 30 минути.

Победата им отвора и други врати, па ракометарите ќе можат да добијат и стипендија од АМС, но и шанса за нови договори, промена на клуб, подобри услови во иднина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1