Вдовицата на Милошевиќ: Мојот син Марко е здравМарко Милошевиќ не е болен и лажна е информацијата дека се лекува во клиника во Москва, изјави неговата мајка, Мира Милошевиќ.


– Мојот син Марко е добар и здрав. Приказната за неговата тешка болест е мит и тоа не се лекува на Клиниката 119 во Москва – рече вдовицата на Слободан Милошевиќ и на тој начин ги негираше зборовите на сопругата на Марко Милица Гајиќ, кој вчера изјави дека Марк откажа бубрезите.

Иако новинар од рускиот весник „Вести“ тврделе дека ја посетиле клиниката во која наводно синот на починатиот Слободан Милошевиќ, Марко, бил префрлен поради тоа што му откажале бубрезите. Сепак ниту новинарот, а подоцна и шегот на клиниката изјавил дека немаат таков пациент во нивната клиника. Фамилијата Милошевиќ живее во предградие на Москва и живее повлечен живот.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1