Вечерва ќе се возите бесплатно во такси – еве кој ќе дели ваучери


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски вечер на фестивалот на виното „Виноскоп 2014“ ќе делат бесплатни ваучери за такси превоз.taksi-657x320

Акција, како што соопшти прес-службата на Град Скопје, е дел од активностите на кампањата за безбедност во сообраќајот „Почитувај ги правилата, почитувај го животот“.

Кампањата се реализира во соработка со голем број такси компании и Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1