Згази и уби велосипедист: Јас, мојата бремена жена – сите ќе бевме мртви ако не го прегазев


Уште една страотна сообраќајка ја потресе Србија кога возач на Југо прегази велосипедист кој му ја пресекол лентата. Се работи за Ѓорѓе Станковиќ кој заедно со бремената сопруга ја раскажува приказната за несреќата за српскиот Курир.jug

– Велосипедистот возеше на улица, а од спротивната страна доаѓаше автомобил. Велосипедистот одеднаш сврте кон другиот автомобил, а јас не можев да закочам, но доколку закочев директно ќе се судревме и сите ќе бевме мртви, вели возачот на Југото.

Другиот автомобил го управувал 28-годишниот Мирослав Јоваковиќ, а за жал велосипедистот чиј идентитет е непознат загинал на лице место.

Сопругата на Ѓорѓе, Милица, е бремена, а поради шокот почнала да крвави. Докторите прават се да го спасат бебето.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1