Вечерва Мицкоски на средба со коалиционите партнери


Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ќе се сретне со коалиционите партнери, најавија од партијата. Средбата ќе се одржи вечерва во партиското седиште.

Таа следи откако вчера на лидерската средба 12 април беше договорен како датум за одржување на предвремените парламентарни избори.

Мицкоски по средбата рече дека следуваат промени и дека неговата коалиција ќе победи на изборите, а ги повтори и партиските ставови, да се продолжи по патот на ЕУ и НАТО.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1