Вечерва убиен маж во Кичево – газда на ресторан избоден до смрт


Убиство во Кичево. Според информациите од МВР околу 17 часот во полициската станица во Кичево било пријавено дека во угостителскиот објект ,,Гурман‘‘ лоциран на улицата ,,Борис Кидрич‘‘ бил пронајден прободен со нож сопственикот на објектот на возраст од 64 години од Кичево.

Смрт била констатирана од итна медицинска помош.

На местото на настанот излегле полициски службеници и јавен обвинител. Увдиот се уште е во тек информираат од МВР.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1