Веќе нема да видите пајак дома – бегаат од евтина намирница


Ако сакате да се решите од пајаците кои секогаш знаат да излезат на некое ќоше од домот, тогаш имаме генијален трик за вас.Она што секако е штетно за овие инсекти и што тие не можат да го поднесат е цитрон или костени.

Верувале или не, постарите советуваат дека костените или оревите, имаат мирис кој пајаците не можат да го поднесат, а истото е случај и со цитронот.

Па, ако сакате дома да не видите пајак, ставете кришка цитрон на ќошевите и менувајте ја на секои неколку дена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1