Вељаноски го распушти Собранието


На крајот на 98-та собраниска седница, без присуство на опозицијата, собранискиот спикер Трајко Вељаноски соопшти дека го распушта Собранието.

Тој им се заблагодари на пратениците за досегашниот речиси двегодишен ангажман во законодавниот дом.

sobranie_RM

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1