Заев – СДСМ ќе ги бојкотира изборите на 5 јуни


Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва соопшти дека СДСМ нема да учествува на, како што рече, овие лажни избори на 5 јуни. Тој рече дека Договорот од Пржино беше потпишан за да се обезбеди принципот „еден човек еден глас“, но оти избирачкиот список не се прочистува, не се носат реформи во медиумите и не прекинуваат притисоците.

„Или Груевски или Македонија“, рече Заев на прес-конференцијата во партиското седиште, нагласувајќи дека без слободни избори нема слобода.zaev sdsm

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1