ВЕЛЕС: Малолетник силуван во Поправен дом од четворица врсници


Шокантно е што настанот од 19 мај, за првпат во полиција е пријавен дури на 16 ју­ни. Дотогаш го немало во ниеден билтен на МВР, бидејќи затворските служ­бе­ни­ци го прикриле, а не го известиле ни Обвинителството, пишува утрешен „Вестsiluvanje maloletnik

Станува збор за случај во кој малолетник бил силуван во самица од страна на четворица врсници во Поправниот дом во Велес, за што во моментот за прикривање се гонат раководителите.

Тој ден надлежните од­лу­чи­ле дека детето што пријавило силување, не треба да се однесе ни на лекар. Про­це­ни­ле дека е доволно само да се заведе во книгата за дневни настани, и слу­ча­јот така да се заборави.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1