Верижен судир на мостот Гоце делчев


Верижен судир се случи утринава меѓу пет автомобили пред Влада, поточно на семафорите кај мостот Гоце Делчев. Неофицијално, има повредени лица, кои се пренесени во болница, а причинета е голема материјала штета.

фото: република.мк

arhdaerh

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1