ФОТО: Прва жртва на Ice Bucket Challenge


Во неделата 18-годишиот Камерон Ланкастер  прифаќајки го ледениот предизвик скокнал од карпа во вештачко езеро и се удавил.

Сведоците тврдат дека и претходно младите скокале од таа карпа, но сега тоа го правеле се повеќе деца.

thumb

Младиот Камерон најверојатно умрел од срцев удар веднаш штом ладната вода го допрела неговото тело.

Неговите родители изјавиле дека Камерон имал многу пријатели и на многу луѓе ќе им недостасува.

Алид Мек Гери, која живеела во близина на местото на несреќата рекла дека смета оти Камерон скокнал во студената вода само поради ледениот предизвик и дека видела видео на кое пред една недела друго младо момче скока од карпата за да го исполни 24-часовниот хуманитарен предизвик.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1