Сопругата на Узунов: Ми умре на раце!


Јанко Узунов, музичарот кој остави многу зад себе, во неделата ненадејно почина.

Со сопругата биле во Берово, на семеен одмор. Жаклина за „Вест“ изјавила дека Јанко и умрел на раце.

Тие се подготвувале да заминат на одмор, а таа вели дека не ни помислувала дека ќе се случи ваква трагедија.

jankouzunovvУзунов починал неочекувано, во Берово, на семеен одмор. Тој е роден во 1951 – та година во Валандово, а музичката кариера ја започнува на почетокот на седумдесеттите години на минатиот век со првата снимка, “Магдалена”, песна на Димитар Масевски.

Последните години Јанко Узунов беше насочен на работата на своето приватно училиште по гитара.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1