На квиз во Англија одговорија дека Александар Велики е Грк и загубија 23.505 £ (видео)


Што е по националност Александар Велики?

Вака гласело прашањето во еден од најгледаните квизови во Англија „Земи или остави“.

hitportal-nacionalnost-260x139Прашањето беше кобно за овие двајцата кандидати кои одговорија дека тој е Грк па изгубија 23.505 фунти.

Погледнете:

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1