Верувале или не: Се разбудил среде операција и отишол на пиво!


Верувале или не, пациент во Русија се разбудил среде операција и отишол на пиво!

Овој пациент избегал од сопствената операција барајќи пиво, а на себе носел само болнички чаршав.operacija sala lekar

Сестрите пред операцијата одбивале да му дадат пиво, па тој се разбудил среде операција, ги откинал од себе инфузијата и другите апарати на кои бил приклучен и избегал од болницата.

Кога се појавил во продавница, не сакале да го услужат и веднаш викнале полиција, која го вратила во болницата

Полицијата најави санкции за медицинскиот персонал во болницата, бидејќи дозволиле да се случи ваква бизарна случка.

Не е познато од што бил опериран човекот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1