Весна Бејби лута на Центар – пајак и ја однел колата – а си имала платен паркинг (Фото)


vesna bejbi2

Весна Бејби Петрушевска останала без својот автомобил во Центар иако како што вели уредно си платила паркинг.

Таа на својот фејсбук профил изреволтирана од она што и се случило вели дека иако уредно си испратила смс и паркинг и бил наплатен, кога дошла по автомобилот кој бил паркиран на Ленинова, него го немало. Си го нашла во пајак службата и за да си го земе морала да плати и казна.

Според информациите дури и да паркирате во Центар ако тоа не е на стрикно одбележано место – и да платите паркинг пајак повторно ќе ви го однесе возилото како непрописно паркирано.

Нема информации дали Весна имала паркирано на обележано место или не.

vesna bejbi

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1