Погребано 15-годишното девојче кое го удри автомобил во Куманово


teodoraДенес во 14 часот на градските гробишта во Куманово, беше погребана 15-годишната Теодора Цветковска. Девојчето  завчера им подлегна на повредите.

Теодора настрада во неделата  кога во неа удрил автомобил додека чекала да помине на пешачки премин во Куманово.

До  вечното почивалиште ја испратија членовите на нејзиното семејство, роднините, пријателите, другарите, соучениците, професорите и голем број на граѓани.

Foto – puls24

КУМАНОВО ОБВИЕНО ВО ТАГА – ПОЧИНА 15-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ КОЕ НА ПЕШАЧКИ ЈА УДРИ
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1