Ви се истури супер лепак на рака – еве како лесно да го извадите (Видео)


Еве неколку работи кои може да ви помогнат побрзо да го отстраните супер лепакот кој ви се залепил на кожата.

super lepak– ставете облоги со топла вода и држете ги најмалку минута – потоа лепакот полесно ќе се лупи од кожата.

– Намачкајте лосион и чекајте да се впие- ќе го омекне и лепакот.

– Намачкајте вазелин или маргарин или масло за готвење – тријте го местото додека лепакот не почне да отпаѓа.

– Најефикасно средство е бензин или  ацетон на местото – тие ја разредуваат состојката поради која лепакот се лепи и потоа полесно се отстранува, Внимавајте сепак овие средства не се препорачливи за осетливите делови на кожата – како личето зошто може да ве иритираат и мора да внимавате да не ви прсне во око.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1