Ви се пријаде пица а немате тесто – Рецепт за пица со тесто од палента – ем здраво ем брзо


pica-ea589c-800x450-700x325Храната без глутен е многу популарна во последно време, и тоа не само кај оние кои се алергични на глутен. Таа многу брзо прераснува во паметен начин на јадење со кое не се внесуваат многу јаглени хидрати и за многу кратко време ќе почувствувате дека со внесувањето на храна која не содржи глутен исчезнува чувството на подуеност.

Моирецепти.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1