Ви треба доктор – Пробајте ја оваа апликација!


hello-doctor530x290_100613_170505На интернет кружат бројни медицински сервиси кои може да ви послужат како извор на информации за одредена болест или медицинска состојба, а исто така постои и голема понуда на апликации за смартфони и таблети со лекарски совети, но прашање е колку може да им верувате.

Новата апликација Hello Doctor може да го промени тоа и нема за цел да ве залажува и да ви дава погрешни совети кои некогаш може да бидат и штетни. Со Hello Doctor може полесно да се справите со боледувањето и да го организирате вашето лекување.

  Преку апликацијата може да ги внесете сите направени анализи и да ги имате во дигитална форма со точен тајминг. Тоа ќе ви донесе полесен увид во се што е поврзано со вашата дијагноза и методите на лекување. Апликацијата Hello Doctor е бесплатна за превземање од App Store.
telefoni.com.mk
mzl.exsjesdm.480x480-75mzl.ebsoxkad.480x480-75
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1