ВИДЕО: Падобранот не се отвори – се заби директно во зграда – остана жива


Австриска base скокачка е среќна што е жива откако по скокот од врвот на еден шпански хотел удри во неговата бочна страна откако нејзиниот падобран се отвори во погрешен правец.

padobranМарија Стајнмаер, 22, ја прелажа смртта во петокот. При брзина од речиси 100 километри на час, неколку пати удри во хотелот поради проблеми со падобранот. На крај слета на балконот од апартманот на десеттиот спрат. Британскиот пар кој бил внатре ја слушнал и веднаш повикале помош.
Неверојатно е што Марија по оваа несреќа се здоби само со скршеница на носот и неколку гребнатинки.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1