ВИДЕО: 10 земји кои ќе исчезнат за 20 години


Врз основа на економската ситуација, политичките прилики, технолошкиот напредок и генералната состојба во општеството на секоја земја, формулирана е претпоставка за тоа кои земји можеби нема да постојат.

На листата на земји се најдоа десет земји.karta makedonija

Присуството на некои земји на оваа листа не е изненадувачки, сепак, постојат и некои за кои никогаш не би претпоставиле дека ќе се најдат на ваква листа.

Таква е, на пример, Кина. Секој сигурно би бил шокиран дека земја со растечка економија и со епитетот суперсила може да исчезне од политичката карта на светот.

Шпанија, Северна Кореа, Белгија, Ирак, Либија, Исламската држава, Велика Британија, САД, Малдиви…

Имајте на ум дека ова е само предвидување, и тоа не мора да значи дека некоја која е наведена и навистина ќе пропадне.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1