Видео: Без причина ја удри и ја фрли девојката на метро шините


Полицијата во Филаделфија објави видео снимка од безбедносните камери на која момче без никаков повод нападна девојка која си седи на клупата.

abc_subway_drag_dm_130118_wgИ пришол и и побарал запалка, откако му дала почнал да ја удира во главата, а потоа ја влече се до дупката крај шините и ја фрла. Среќа е што во моментот не наишол возот и девојката минала само со повреди, но е жива.

Момчето е идентификувано се работи за 36 годишниот William Clark кој е пронајден и е уапсен. 23 годишната девојка Alexis Wilson е хоспитализирана и минала со помали повреди.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1