Видео: Босанци среде Грција скандираат МАКЕДОНИЈА МАКЕДОНИЈА


 

Босанските навивачи, среде Атина, кои на фудбалски натпревар ја бодреа својата репрезентација против Грција, скандираа „Македонија, Македонија“

Нивното извикување  Македонија е реакција на грчките навивачи кои за да ги испровоцираат го палеле босанското знаме.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1