Видео: Девојчето кое прави чуда и контактира со виши сили


Кога Одри Мари Санто се родила, нејзините блиски не можеле да претпостават каква судбина ќе има нивното девојче.

Кога Одри имала 3 години, таа си играла во дворот на куќата, а малку подоцна нејзината мајка ја пронашла речиси удавена во базенот зад нивниот дом.

devojceОваа трагедија се случила в 1987 година, брзо е пренесена во болница, но паднала во кома. Докторите правеле се да ја оживеат. Виталните функции на нејзиното тело биле поддржувани преку хранливи раствори кои се влеваат во една цевка до нејзината крв. Без оглед дали Одри спиела или малку ги отворала очите, нејзината потсвест контактирала со вишите сило, тврдат од paranormal.about.com.

Многу луѓе сфатија дека кога го посетувале местото каде што живее Одри и откако малку ќе постоеле до нејзиниот кревет, се случувале чудни работи. Некои оздравуваат од тешки болести, други развираат нови паранормални способности.

Во домот на Одри биле носени статуи кои се движеле без човек да ги допре. Еден маж кој боледувал од рак на грло, ненадејно влегол во ремисија, откако го посетил домот на Одри. Кога Одри имала 19 години и се уште лежела во кревет, документирани се повеќе од 150 чуда, а уште за стотици се зборува.

Домот на Одри бил посетен од свештеник кој дал коментар дека луѓето се уште не се во состојба да објаснат зошто се случуваат вакви чуда!

Но повеќе никој нема да разбере, бидејќи Одри ненадејно умрела во 2007 година, пренесува boston.com, пренесува Денешен.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1