Видео/Фото: Двојно убиство и самоубиството во Кисела Вода – се вериле ден пред да ја убие


kola ubistvoоколу 19 часот во својот дом на улицата Георги Димитров во Скојпе е убиена Виолета Н. За убиството е осомничен нејзиниот 35 годишен вереник.

Неговиот автомобил бил оставен на паркингот на наведената улица.

Кога полицијата го пронашла возилото марка Опел Астра, во него имало убиено уште едно засега непознато женско лице.

Според последнтие информации убиената е Виолета.Н, телото на машкото лице биле пронајдено во дворот на училиштето Круме Кепески. Како што објави телевизија Сител се работи за Кирил.Р.

photo-1Според информациите Кирил и бил вереник на Виолета, а вчера дале збор и се вериле. Полицијата се уште не може да ја идентификува втората жртва – женско лице кое е најдено убиено во неговиот автомобил опел астра.

Девојката немала никакви документи за идентификација па се претпоставува дека е од населбата.

Девојките се убиени со пиштол кој го поседувал со дозвола.

УБИСТВО ВЕЧЕРВА ВО КИСЕЛА ВОДА – УБИЛ 2 ЖЕНИ И СЕ САМОУБИЛ
НОВО ФОТО: ВЧЕРА СЕ ВЕРИЛЕ ДЕНЕСКА ЈА УБИЛ, НЕ МОЖАТ ДА ЈА ИДЕНТИФИКУВААТ ДРУГАТА ДЕВОЈКА

Видео Прес 24 од вестите на тв Сител

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1