Видео/Фото: Машинче за ,,прскање,, лимунов сок директно од овошјето


Навистина корисен нов изум – измислено пластично машинче со чија помош можете преку пумпичката да напрскате лимунов сок дирекно од овошјето. Ова е изум на Белгиската компанија Lékué.

Со ова апаратче кое е наречено ,, Citrus Spray,, само се завртува во овошјето ( лимун, портокала и сл ) на врвот има спреј пумпа и на тој начин дирекно од овошјето можете да прснете колку сакате на храната. На интерент ова машинче чини 15.28 евра.


Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1