Видео/Фото: Мистериозен камен кои исчезнува снимен на Марс


Повторно видео снимки и фотографии од роверот Кјуриосити на Марс го предизвика вниманието. На овие снимки се гледа камен, кој наликува на црвја дупка. На следната фотографија каменот воопшто го нема, како да исчезнал.

tenmars critters

11marscrutters

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1