Видео/Фото: Највисокиот облакодер во Чеченија целиот во пламен


gori-cecenijanajluksuz-03Голем пожар изби во највисокиот облакодер во Чеченија. Пожарот избил меѓу четвртиот и петтиот кат, но пожарот брзо се проширил и на останатите катови. Сите гости на време биле спасени

Пожарот во луксузниот хотел со пет ѕвезди избил околу 18 часот по локално време. На терен се околу 300 пожарникари  кои се обидуваат да го изгаснат пожарот.

Инаку, комплексот Грозни сити, е отворен во 2011 година, а еден апартман има и францускиот актер Жерард Депардје, кој го доби откако беше прогласен за почесен граѓанин на Чеченија, и недолго откако доби руско државјанство.

25

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1