Видео/Фото: Спасувај се кој може – за малку ќе изгинеа деца


 

Рушење на огромен оџак во Спрингфилд тргна наопаку. Иако динамитот бил поставен и дури работниците сигурни во себе им дале на деца да одбројуваат и да го притиснат црвеното копче, настана општа паника кога оџакот почна да паѓа на погрешната страна.

За среќа никој не е повреден, но оџакот ги искина жиците од далноводите и без струја останаа околу 30.000 луѓе. Минерите бараат нова работа.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1