Видео/Фото: Таткото ги однел дечињата, 10 и 5 годинки во слаткара – по што ги убил


Џулија Стивенсон ги одвел своите деца во слаткарница каде им купил слатки а неколку часа подоцна ги убил.

A-British-man-named-as-Julian-Stevenson-is-due-to-appear-in-court-after-reportedly-confessing-to-murdering-his-twoСигурносните камери ги снимиле децата со бални во рацете како чекаат татко им да им купи слатки. Стивенсон дури им мафнал на вработените пред да излезат од продавница во францускиот град Лион.

Неколку часа подоцна, 10-годишниот Метју и петгодишната Карла биле мртви.

Тие со таткото биле прв пат откако на Џулијан му е дозволено да ги види без надзор, по долга борба околу старателството која ја водел со неговата бивша сопруга. Кога Стефани, неговата бивша сопруга дошла по децата Џулијан лут и во паника стоел на скалите.

Британецот е уапсен а децата се пронајдени мртви во станот со пресечени грла.

Carla-and-Matthew-Stevenson-1904414

Сопственикот на пекарата во која Џулијан отишол пред убиството изјавил дека изгледале како среќно семејство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1