Видео/Фото: Торнадо во Дубровник – повредени 4 туристки


Силен ветар корнеше тенди и чадори за сонце, столови, маси. Оштетувањата се видливи пред неколку популарни кафулиња на главната улица во Дубровник.

Повредени биле и 4 странски државјанки кога силниот ветар следен од ,,пијавица,, го погоди градот.

Лекар од брзат помош, Мирна Копиќ изјавила дека повредените се добро. Заработиле расекотини на главата и нагмечување на колкот. две од повредените имаат повреди и на рацете.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1