Видео: Ги наговарал затворениците да преминат во ислам, па добил ќотек


Се појави снимка од затвор во Отава, на која се гледа како една група затвореници го претепуваат Карлос Лармонд кој се обидел да ги убеди да преминат во Ислам.zatvorenik-630x356

Инцидентот се случил на трети март, кога групата затвореници го нападнале Лармонд, а од ударите паднал на земја и се здобил со неколку фрактури и модринки.

Карлос и неговиот брат близнак Аштон се обвините за тероризам, бидејќи постои сомневање дека сакале да отпатуваат за Канада за да учествуваат во терористички напад.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1