Видео: Гори мигрантскиот камп во Словенија – внатре има луѓе, се слуша отворете, отворете


Во преполниот камп за бегалци во Брезице, Словенија утринава избувнал пожар.

Луѓето во паника викале „Отворете, отворете“, а според пишувањата на Дневник.хр бегалците намерно го подметнале пожарот во знак на протест.pozar-kamp2

pozar-kamp3 pozar-kamp

Во кампот се наоѓаат пожарникари во придружба на специјална полиција. Медиумите пишуваат дека пристигнати се неколку автобуси, но засега не е познато каде ќе бидат пренесени лицата од кампот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1