ВИДЕО: Грците ќе пеат во фустанчиња на Евровизија


sddefaultГрчките претставници на овогодинешниот избор за песна на Евровизија кој се одржува во Малме ќе настапат во сукњи.

Грција годинава во Шведска ќе биде претставена од групата Коза Мостра и фолк пејачот Агатонас Лаковидис.

Тие ќе настапат задутре како деветти во второто полуфинале.

Курир

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1