ВИДЕО: Имаа луда среќа – Гром, три пати удри во авион!


На интернет се појави видео кое покажува како гром удира три пати во авион

grom vo avion-Тоа беше неверојатна светлина. Само неколку минути претходно погледнав во небото и на пријателот му велев дека е чудно што нема грмотевици и молњи, раскажува Тони Еверит.

Колку и да делува страшно, молњите не го попречија слетувањето на боингот 737.

Кога успешно го приземјил авионот, пилотот им рекол на патниците:

„Дами и господа, можеби забележавте дека не удри гром“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1